Head Coach Ksenia Leonova received State award “Coach of the year 2017” Elizabeth Inaba-Hill received State award “The Elite Gymnasts of the year 2017

National Championships 2018

Yaroslava Leonova (Level 10) 1st overall, 1st in Clubs, 2nd in Ribbon

State Championships 2018 (High Performance Gymnasts)

Elizabeth (Senior) 1st overall, 1st in all 4 apparatus

Anita (Junior) 1st overall, 1st in all 4 apparatus

Sophia V (Junior)2nd overall and 2nd in all 4 apparatus

Yaroslava (Level 10) 1st overall, 1st in Hoop and Clubs, 3rd in Ribbon

Brittany (Level 10) 4th overall, 1st in Ball and Ribbon

Victoria (Level 9) 2nd overall, 1st in Clubs, 3rd in Hoop and Ribbon

Mae-Shuen (Level 9) 4th in Hoop, Ball, Ribbon

Level 9 Team (Mae-Shuen, Sophia S, Victoria) 2nd place

Vika (Sub-Junior) 4th overall, 2nd in Ball, 3rd in rope, 4th in Freehand

Dasha (Stage 2) 3rd overall, 1st in Freehand, 2nd in Ball

Kate B (Stage 2) 5th in Ball

Yanina (Stage 2) 5th in Hoop

Yaroslava K (Stage 1) 2nd overall, 1st in Freehand, Ball, 2nd in Rope, Hoop

Level 5-8 State Championships 2018

Sophia (Level 5 Junior) 1st overall, 1st in all 4 apparatus


Cynthia (Level 5 Senior) 2nd in Rope

Ava (Level 6) 1st overall, 1st in Freehand, Ribbon, 2nd in Ball, 3rd in Clubs

Sasha (Level 7 junior) 2nd overall, 1st in Hoop, Ribbon, 2nd in Rope, 3rd in Freehand

Annabelle (Level 8) 1st Overall, 1st in Freehand, Ball, Ribbon, 2nd in Clubs

State Multiples Championships 2018

Cat 1 Freehand Trio (Dasha, Kate, Yaroslava) -3rd place


Cat 1 Freehand Group (Dasha, Kate, Polina, Yaroslava) - 2nd place

Cat 2 Hoop Group (Anna, Ava, Cynthia, Sasha)- 1st place

Cat 2 Rope Trio (Anna, Ava, Sasha) 2nd place

Cat 3 Clubs Trio (Anna, Ava, Sasha) 2nd place

Level 3-4 State Championships

Level 4 Junior Team: Gold

Jeanie: 1st AA, 1st Freehand, Hoop, 3rd Rope

Kristina E 2nd AA, 1st Rope, 2nd Hoop, 3rd Freehand

Milla 3rd AA 2nd Rope, 3rd Hoop, 4th Freehand

Christina S 2nd Freehand, 6th Hoop, 5th AA Lilly 4th Rope

Level 4 Senior Team: Gold

Grace 2nd AA, 2nd Hoop, 3rd Freehand, 5th in Rope

Samantha 3rd overall, 3rd in Freehand&Rope, 4th in Hoop

Indiah 4th AA, 1st Freehand, 6th in Rope

Ines 5th AA, 3rd in Hoop, 6th in Freehand Level 3 Senior

Liza (Level 3 Senior) 4th in Freehand &Hoop

Zienna (Level 3 Junior ) 4th in Ball 5th overall

Pair Competition

Ball Pair (Lilly, Zienna) 2nd place

Hoop Pair : Dasha & Kate 1st place, Jeanie & Mila 2nd place

Rope Pair : Sophia J & Vika- 2nd place

Clubs Pair: Indiah & Ines 3rd place

National Club Carnival 2018 (Gold Coast, QLD)

Annabelle (Level 8) 2nd overall, 2nd in Clubs, 3rd in Ball and Ribbon, 4th FX

Sasha (Level 7) 7th Overall, 2nd in Rope, 6th in Hoop

Ava (Level 6) 4th overall, 1st in Clubs, 5th in Ball

Cynthia (Level 5 Senior) 10th in Clubs

Category 2 Trio (Annabelle, Ava, Sasha) 2nd place

Category 2 Group (Annabelle, Ava, Sasha, Cynthia) 4th place

Category 3 Trio (Annabelle, Ava, Sasha) 7th place

Cat 1 Trio (Dasha, Kate, Yaroslava K) 13th place

#
#
#
#
#
#
#
#
#